Asude Konak

1891’de Eski Telgrafhane Sokak ve Millet Sokak’ın kesiştiği yerde, Telgrafhane Müdürü olarak görev yapan bir Osmanlı Memuru tarafından inşa ettirilen konak, 2001 yılında yıkılmaya yüz tutmuş halde iken, üç kız kardeş tarafından satın alınarak, uzun ve zorlu bir restorasyon sürecinin ardından küçük otel ve lokanta olarak işletilmeye başlanmıştır. Konak "Asude" adını bir Osmanlı konağı olması vesilesi ile almıştır; tıpkı diğer oda isimleri gibi. Yıllarca verilen emekle, yaşanır hale getirilen konakta kalan konukların beğenisi, yapılan işin zorluğunu unutturmakta. Kurulan sıcak dostluklar da cabası...

İşletmecisinin Gaziantep’in yerli ailelerden olması, mutfağını iyi bilmesi ve yemek pişirmeyi zevk edinmiş olmasından dolayı, konukların arzu ettikleri ve lokantalarda bulamayacakları Antep yemeklerini Asude Konak’ta tatmaları mümkün.

 

Küçük, şirin, toplam beş odası bulunan konağın yazın bahçesinde ceviz ağacının altında, kuş sesleri eşliğinde; kışın eyvanda  Tahtani Cami ve Kale manzarası ile yenilen yöresel yemekler, kahvaltılar konuklara kendilerini Antep'li bir ailenin evine misafirliğe gelmiş gibi hissettirmektedir. Kışın da açık olan otelde, soba başında içilen yöresel Melengiç kahvesi, kestane ve kavurgalı (patlamış mısır) sohbetlerde hoş birer anı olarak hafızalarda yerini almaktadır.

Her oda farklı dekorasyonda olup, her türlü konforun bulunduğu odalar birbirinden farklı dekore edilmiştir. Ayrıca havaalanı, otogar transferlerinde konuklara uygun koşullarda  hizmet verilmektedir.

Jale ÖZARSLAN - İşletme Sahibi

Asude Konak - Butik Otel
Asude Konak - Butik Otel